St. Patrick's Day

Po půlroční pauze jsem opět mohla vyrazit někam na psí akci. Musím přiznat, že mě to velmi chybělo a tak jsem byla ráda, že první akce je vlastně oslava Svatého Patrika a to hlavně setkání přátel -spojené s výstavou. Tentokrát jsem vyrazila s trojgenerací: babička Candy , maminka Adelka a naše nejmladší členka smečky – Cindy.

Setkání a výstava se konala na koňském ranči El Paso ve Svojeticích.

Vyrážely jsem již v sobotu odpoledne a přespaly jsme v malém útulném pokojíčku . Večer jsem využila k setkání s přáteli – Olčou a Standou a Hanou a Tomášem Richterovými. Večer byl velmi příjemný a lehce se nám protáhl. Ranní probuzení mě připravila Olča, která si přišla pro „vnučku“ Cindy. Využily jsme k ranní procházce okraj nedaleké lesa a pak už jsme se chytaly na výstavu.

Paní Magdalena Zahoran-Teleki- rozhodčí - sama chovala deerhoundy, byla velmi příjemná, jak ke psům, tak k majitelům. Přístup rozhodčího byl pro mě velmi důležitý, protože Cindy byla na své první výstavě. Doma jsem se jí sice snažila vysvětlit, že když jí postavím a někam jí dám nohu, chtěla bych, aby jí tam nechala. Na výstavě se ale předvedla velmi hezky a i paní rozhodčí se líbila. Dostala za odměnu ( od paní rozhodčí) krásný obojek, z kterého jsem měla určitě větší radost já než Cindy,

Candy se vystavovala ve věkové katergoriii 7-8 let, předvedla se velmi hezky, je to ostřílený výstavní pes. Byla jsem moc potěšena,když nás paní rozhodčí pochválila, jak je Candy na svůj věk v pěkné kondici. Pak nastoupila Adinka, moje sluníčko, a obsadila krásné 2. Místo.

U výstavy byla možnost coursingového tréningu, což jsem šla vyzkoušet s malou Cindy. U startu jsem sice musela vyběhnout s ní, ale po 2 metrech jsem jí přestala zajímat a viděla jen třapeček a oběhla poctivě celou trať….. že by…..

Počasí nám přálo a celou neděli bylo úžasné počasí. Tak ještě pár slov a hurá domů……