Coursing – trénink Jamný

V sobotu 2.června jsme vyrazili do Jamného na trénink coursingu. Zaběhat si jela malá Cindy a její babička Candy. U obou jsem čekala, zda se běh povede. Počasí nám přálo, nepršelo a teplota byla pro coursing přímo ideální. První na řadu šla Candy s Evelínou. Start měla Candy úžasný, zhruba po 5 metrech „vyhubovala“ Evelíně ( protože vedle Candy se neběhá, neběhá se ani před ní, ani za ní…no prostě naše šéfová). Po dalších pár metrech Candy zjistila, že na rozcvičku by to stačilo, obrátila se a se stejným zápalem a silou, kterou vyběhla, se zase vrátila ke mně. Počkala na pochvalu a odebrala se na deku. Je jí 8 let, je zdravá, veselá a pevnou rukou vládne doma ve smečce, no a jak to tak vypadá, tak na coursingu už bude jenom Cindy „držet tlapky“.

 
Po odběhání všech přítomných psů mě Igor postavil „malou trať „ pro Cindy. Chvilka napětí na startu a… Cindy vyběhla a sledovala třapec… a šlo jí to… ona snad vážně bude běhat!!! V cíli se třapec, na rozdíl od Cindy, zastavil. Cindy to dobrzdila až kousek za cílem, ale nemůžeme všechno chtít najednou. V druhém kole jsme Cindy trať provedly mezi balíky slámy. Třapeček Cindy sice na chvilku ztratila, ale nedala se a zase návnadu dohonila… Byla jsem šťastná, myslím, že můj sen se splní! Tatínek Derísek předal ty správné geny.

 
A jako na každém coursingu bylo spoustu času na povídání. A kdo se vlastně zúčastnil?

Deeři: Avery( dědeček),Cantervill, Rebus, Candy, Cindy a Evelína, pak ještě nějací kamarádi vlkouši a ještě různí psí kamarádi. A z dvounohých: já, Olča se Standou, Igor s Ivanou a Pavla, a ještě spousta ostatních.

 
Byl to moc hezky prožitý den . Tak snad budu moci nastudovat pravidla okolo coursingu!!! Držte nám palce…