Ahoj, jsem čínský chocholatý pes, typ hairless, jmenuji se Chicco.
Ke své paničce jsem se dostal trochu oklikou. Narodil jsem se v CHS Z Kamilova Dvora a pak jsem putoval k nové paničce. Ale ona asi trochu podcenila život se psem a tak, asi po třech týdnech, pro mě začali shánět novou rodinu.
A tak jsem skončil v Lipnici. Měli tam už takovou velikou holku, celou šedivou a celou chlupatou, takovou jako ježatou. Když mě přivezli, podívala se na mě a opovržlivě odešla. No co, já budu bydlet doma, ona na zahradě. Kamarádkou se stala kočka, byla malá jako já a nebála se mi, dala mi vždy najevo, kdy hra končí. Nakonec i Candy (ta velká šedivá) mě vzala na milost. Hráli jsme si na zahradě, já časem přišel na to, kam se schovat, aby na mě nemohla a naučil jsem se rychle utíkat a kličkovat. Často jsem pozoroval, jak Candy cvičí na výstavy. Celkem se mi to líbilo, než na ten hloupý nápad přišla i moje panička. Sice je pravda, že laskominky jsou fajn a že zatím byla ta výstava jenom jedna, ale podle intenzity cvičení mám pocit, že ne poslední.
K vánocům si panička Candy přivezla takové krásné štěňátko, malé, černé a celé chlupaté. Hráli jsme si spolu, byla sice trochu neohrabaná, ale bylo to fajn. Pak jsem zjistil krutý fakt, že ta malá kamarádka Jany roste nepřiměřeně rychle a pojal podezření, že bude spíše jako Candy, než jako já. Dnes již vím, že to je tak. Jsem sice nejmenší postavou, ale myslím, že duchem jsem největší, pšt, ale holkám to neříkejte, na zahradě by mi chtěly vysvětlit opak.